Morrissey Konseri

Bu yazın beni en heyecanlandıran konseri Morrissey konseriydi ve o da sonunda geldi çattı. Aslında bilet alamamıştım fiyatlarından dolayı ama Alper Bahçekapılı ve Mavi’nin sponsorluğunda gidiyorum. Yuppi!

19 Temmuz günü. Yani bugün Caz Festivali’nin kapanış konseri olarak, Morrissey Harbiye Cemil Topuzlu Sahnesi’nde olacak.:)

The Smiths zamanları bir yana-ki Smiths şarkılarını da seviyorum ben-, Morrissey’in solo albümleri her zaman favorilerimden olmuştur. Üniversite yıllarımda aşklarıma tanıklık etmiş şarkılar onlar. Hatta “Let Me Kiss You” nun özel bir anlamı bile vardı bir zamanlar benim için.

Özellikle You’re in the Quarry ve Ringleader of the Tormentors albümleri ise vazgeçilmez.

En sevdiği müzik türü Britpop ve alternatif olan bir insan olarak bu konserin önemi büyük. Ve büyük bir heyecanla konser saatini bekliyorum.

Üç gün önce Atina konserinin setlist’ini paylaşmıştı bir arkadaşım Twitter üzerinden, toplamda 20 şarkı söylemiş ve bunların altısı The Smiths şarkılarından. Hatta giriş şarkısı How Soon is Now’mış ama onu solo albümlerinde de söylemişti yanlış hatırlamıyorsam. Bu listeye ek olarak benim buradaki konserde söylemesini istediğim birkaç şarkı daha var: I Like You, First of the Gang to Die, On the Streets I Ran, Big Mouth Strikes Again’i de söylesin:)

Bu arada güzel bir Morrissey röportajı okumak istiyorsanız, sizi Alper Bahçekapılı’nın sayfasına davet ediyorum. Tıklayın.

Morrissey Konseri” için bir yorum

Yorumlar kapatıldı.