#pozitifgunler Nouvelle Vague, Jessie J. ve Zaz

Aylar öncesinden biletlerini aldığımız Pozitif Günler geldi ve bugün Two Door Cinema Club & Metronomy konseriyle bitiyor bile.Üç gündür Küçükçiftlik Park’ın müdavimi olan ben, bu akşam evimde dinleniyor olacağım. 🙂 Ama bakalım Nouvelle Vague, Jessie J. ve Zaz konserleri nasıl geçmiş?

İlk konserimiz Pazartesi günkü Nouvelle Vague konseriydi. Merve ile biletlerimizi aylar öncesinden almıştık. Ön grup Wall off the Earth’tü. Grubu Gotye cover’ından tanıyordum ve gerçekten çok başarılı bir cover’dı. Nouvelle Vague’dan önce de iyi ki onlar vardı. Yoksa çok sıkıcı bir konserdi. Biz seksi bir şov bekliyorduk. Ama seksiyi geçtim şov yoktu yani. Sadece ablalar lateks elbiseler giymişlerdi, bir de göğüsleri transparan kıyafet giymiş bir kız. Ve performansları gerçekten çok kötüydü. Kimle konuştuysam beğenmemişti.

Ben de konseri erken terkettim. Ve Nouvelle Vague konserine başlık atacak olsam “Küçükçiftlik, Nouvelle Vague’e büyük geldi.” yazardım dedim. Bu alana uygun bir grup değillermiş, resmen soğudum canlı performanslarından sonra ve bundan sonra dinlemeyeceğim sanırım 🙂

Gelelim Jessie J. konserine. Salı akşamımızı Jessie J.’ye ayırdık. Jessie’den önce sahne Multitap’ındı. Biz sonuna yetişebildik. Konserin yaş ortalaması 13 falandı sanırım ama en eğlenceli ve coşkulu konser de buydu kesinlikle. İlk şarkıdan itibaren o coşku hissedildi ve herkes eğlendi. Ben de çok eğlendim, canlı performansı çok iyiydi Jessie J.’in. Bir ara sahneye küçük bir kız çıktı ve en popüler şarkısı Price Tag’i beraber söylediler. Aslında çocuk söyledi diyebilirim. Çok sevimliydiler.

Bu arada hem Nouvelle Vague’un solistleri hem de Jessie J. latekslerle sahneye çıktılar ve havanın ne kadar sıcak olduğundan bahsettiler. O kıyafetlerle herkes terler 🙂

Gelelim dün geceki son konserimize. Geçen geldiğinde biletleri bir saat içerisinde tükendiği için bu sefer erkenden aldık biletlerimizi Sedef’le. Ama sevgili kız kardeşim, tatilini tam konser tarihine getirdiği için beni yalnız bıraktı. Ve ben de bu sefer konsere yalnız gittim.

Zaz’ın çok hareketli ve sıcakkanlı bir tavrı vardı. Fakat bence bu konserin sorunu da Zaz’ın izleyicilerden çok eğlenmesiydi. Şarkılar Fransızca olduğu için izleyiciler de tam olarak içine giremedi. Ama tabii ki Je Veux’de tavan yaptı hareketler ve coşku. Isabelle’in Türkçe konuşmaya çalışması çok sevimliydi.

Benim bu seneki #pozitifgunler izlenimlerim kısaca böyleydi. Gelecek seneyi bekliyoruz artık 🙂

(Fotoğraflar: PozitifTR Facebook sayfası)

#pozitifgunler Nouvelle Vague, Jessie J. ve Zaz” için bir yorum

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.