İstanbul Tasarım Bienali’nden “New City Reader” Gazetesi

İstanbul Tasarım Bienali, geçtiğimiz günlerde yayınladığı kent, mimari ve kamusal alan üzerine makaleler içeren “New City Reader” gazetesi ile sokaklara yayılmaya başladı. Bienalin sonuna kadar, düzenli aralıklarla yayınlanacak ve şehrin farklı noktalarına asılacak “New City Reader” gazetesinin farklı başlıklarla hazırlanacak her sayısında kent, mimari ve kamusal alana dair makaleler yer alacak. Toplamda 16 sayı olması planlanan “New City Reader”ın her sayısının editörlüğünü, mimar, teorisyen ve araştırmacılardan seçilecek konuk editörler üstlenecek.

“New City Reader”ın ilk sayısı, Bilgi Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi, Aydın Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Işık Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, İTÜ Gümüşsuyu Kampüsü, Urban Cafe, DEPO, ODA Kule ve İKSV Binası’ndan okunabiliyor. Ayırca gazetenin içeriğine İstanbul Tasarım Bienali web sitesinden ulaşılabiliyor.

İstanbul Tasarım Bienali, 13 Ekim–12 Aralık tarihleri arasında, Emre Arolat ve Joseph Grima küratörlüğünde, Londra Tasarım Müzesi Direktörü ve aynı zamanda İstanbul Tasarım Bienali Danışma Kurulu Üyesi olan Deyan Sudjic’in önerisi ile belirlenen “Kusurluluk” (Imperfection) teması altında gerçekleştirilecek. İstanbul Tasarım Bienali sergileri, İstanbul Modern ve Galata Özel Rum İlköğretim Okulu’nda yer alırken, etkinlikler şehrin farklı noktalarına yayılacak.

(İKSV Basın Bülteni’nden)

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.