İstanbul Modern Sinema’da bir mutlu yaşam rehberi: Amelia

 İstanbul Modern’in La La La İnsan Adımları: Boijmans Van Beuningen Müzesi Koleksiyonundan Bir Seçki başlıklı sergisine adını veren Kanadalı dans kumpanyası La La La Human Steps’in performansı Amelia, İstanbul Modern Sinema’da izleyicilerle buluşuyor.

Hollanda ve Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin 400. yılı kutlamaları kapsamında, Boijmans Van Beuningen Müzesi’nin Direktörü Sjarel Ex’in hazırladığı özel bir seçkiyi içeren La La La İnsan Adımları sergisi süresince belirli gün ve saatlerde İstanbul Modern Sinema’da La La La Human Steps’in Amelia adlı dans gösterisi müze ziyaretçileri tarafından ücretsiz izlenebilecek.

Simgecilik, gerçekçilik, güç dengesi, aşk ve çift cinsiyetlilik temalarıyla çalışan dünyaca ünlü koreograf Édouard Lock tarafından kurulan La La La Human Steps, dünyanın büyük tiyatrolarında ve deneysel dans etkinliklerinde sahne aldı. İnsanların birbiriyle karşılaşmalarını anlatan, hayata karşı iyimser ve cesur bir  tutumun metaforu olabilecek nitelikteki Amelia, sergide bir leitmotif olarak yer alıyor.

Bu özel gösterimde, serginin farklı noktalarındaki ekranlarda 1, 6 ve 11. bölümleri yer alan Amelia’nın, bir saat süren on dört bölümlük 2002 tarihli sahne versiyonunun tamamı izlenebilecek.

Gösterim tarihleri:

3, 10, 17, 24 Nisan Salı

6, 13, 20, 27 Nisan Cuma

8, 15 Nisan Pazar

 

Saat 16:00

İstanbul Modern Sinema

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.