Eurovision’da Can Bonomo’nun rakipleri kim oldu?

Her sene olduğu gibi bu sene de Eurovision’a Türkiye’den kim katılacağı tartışmaları sürerken, bir anda bomba gibi bir haberle Can Bonomo’nun katılacağı açıklandı. Ve açıklandıktan sonra da herkes yorumlar yapmaya başladı, bunların kimi olumlu kimi olumsuzdu. Müzik eleştirmeni olarak geçinen bazı insanlar bile, araştırma yapmaya gerek duymadan “Can Bonomo da kim?” diyebildi. Neyse ki, Can kendini katıldığı programlarda çok güzel anlattı ve anlatmaya devam ediyor.

Bu tartışmalar sürerken, yarı final rakipleri de belli oldu. 22-26 Mayıs 2012 tarihleri arasında yapılacak Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye 24 Mayıs 2012 tarihinde gerçekleştirilecek 2. Yarı Finalde yarışacak. İlk yarı finalde 18 ülke yarışırken, 2. yarı finalde 19 ülke var. Aynı grupta yarışacağımız ülkeler şöyle: Sırbistan, İsveç, Gürcistan, Hollanda, Portekiz, Slovenya, Makedonya, Estonya, Belarus, Malta, Slovakya, Hırvatistan, Norveç, Ukrayna, Ermenistan, Litvanya, Bulgaristan ve Bosna Hersek. Yarışmaya doğrudan katılan İtalya, Azerbaycan veİIspanya 1. Yarı Finalde, İngiltere, Fransa, Almanya ise 2. Yarı Finalde oy kullanacak.

Can’ın albüm lansmanına gideli daha bir sene olmuşken, bu sene Eurovision’a katılacak olmasının heyecanı  Team Bonomo ile birlikte beni de sardı. Benim Can Bonomo’ya güvenim tam, kesinlikle bir derece alıp da gelecek 🙂

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.