Yeni Yılda Van’ı Unutmayalım – Sorumlu Blog

Etrafımızı yeni yıl coşkusu sardı değil mi? Alışveriş merkezleri, sokaklar süslendi. Her yer cıvıl cıvıl.

Ama Van hala yıkık, hala yaralarının sarılmasını bekliyor. Yaşamaya çalıştıkları çadırlarda çektikleri zorlukları haberlerde görüyoruz, üzülüyoruz… Hayat orada çok zor. Depremin yıkması yetmiyor gibi, bir de soğuklar yıkıyor insanları. Herkes yavaş yavaş unutuyor Van’ı.

Aslında Van’ın acil ihtiyaçları var ve bunları duyurmak gerekiyor. En acilleri:

1)Kreş
2)Eğitim Merkezi
3)Psikolojik Merkez
4)Etüt Merkezi
Sorumlu Blog Van’ı unutmayacağına dair verdiği sözü tutuyor ve hazırladığı paketlerle Van’daki kardeşlerimize yardıma devam ediyor. Ben de bu konuda sizden yardım istiyorum.
Peki bu yardıma nasıl katılabilirim derseniz:
  •   Paketlerden bir veya birkaçını sağlayabilecek olan firmalara bu post’u sosyal medya ya da şahsi kanallarınızı kullanarak iletebilir, Sorumlu Blog’un firmalara ulaşmasına yardımcı olabilirsiniz.
  •  Bir kişi olarak belki elinizden bir şey gelmeyebilir ama bir araya gelip bir paketi de siz sağlayabilirsiniz. Çalıştığınız şirkette, oturduğunuz apartmanda belki büyük ailenizin tüm fertleriyle bir araya gelip paket bedelini  toplayarak siz de bir paketin sahibi olabilir, Van’da bir kreş ya da eğitim merkezini kurabilirsiniz.
Daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz www.sorumlublog.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca paket içerikleri ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz sorumlublog@gmail.com ’a mail atarsanız, hemen geri dönüş alabilirsiniz.
Bu kampanyayı yayıp, paylaşalım ki #yeniyildavan kreşlere, sınıflara, psikolojik ve sosyal merkezlere sahip olsun, oradaki çocukların yüzleri gülsün!

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.