25 Kasım Cuma- Bugün Gösterime Giren Filmler

Önceden her hafta gösterime giren filmleri yazardım. Hem kendi blogumda yayınlardım hem de pertevniyal.biz sitesinde ki bizzat kendi lisemin portalı olur orada da ‘Ece’nin Vizörü‘ adında bir köşem vardı. Şimdi tekrar o bölümü canlandırmak istiyorum. Bakalım bu hafta vizyona hangi filmler girmiş ve geçtiğimiz haftalarda vizyona girmiş filmlerden merak ettiklerim hangileri.:)

Evet ilk filmimiz Çağan Irmak’tan Dedemin İnsanları.

Çağan Irmak filmlerini severim genelde, filmlerinde klasik olarak oynattığı oyuncuları da öyle. Dedemin İnsanları’nda da mesela başrolde Çetin Tekindor var. Bir Türk filminde Çetin Tekindor var diye izleyebilirim ben mesela. Aynısı yabancı filmlerde de Antony Hopkins için geçerlidir.

Sonra bu film de bir de Mert Fırat varsa izlemeden olmaz sanırım.

Çok uzatmayayım da Dedemin İnsanları‘na geri döneyim. Filmin oyuncularına bir göz atacak olursak: Çetin Tekindor,  Hümeyra Akbay,  Yiğit Özşener, Mert Fırat,  Ezgi Mola,  Yiğit Özşener,  Gökçe Bahadır,  Zafer Algöz,  Yiğit Arı,  Ünal Silver,  Ushan Çakır,  Mehmet Ali Kaptanlar,  Serkan Genç ‘i görüyoruz. “Dedemin İnsanları”, küçük bir kasabada yaşayan on yaşında bir çocuk ve dedesi aracılığıyla, bir ailenin ve bir ülkenin geçirdiği büyük değişimi anlatıyor.Ege insanlarının hikâyesini izlerken, mübadeleye, öteki olmaya, nereye gidersen git bir yere ait olamamaya, iki yakaya, çok sayıdaki azınlığa, ihtilallere farklı bir yerden bakıyor.

Haftanın bir diğer yeni filmi Hayat Ağacı. Başrolünde Brad Pitt’i görüyoruz. Yanında da Sean Penn’le birlikte  Jennifer Sipes,  Fiona Shaw,  Alexandria Deberry,  Dalip Singh,  Jessica Chastain,  Pell James var. Film 1950’lerde geçiyor. Texas’ta ailesiyle yaşayan, orta yaşlı bir adamın çocukluk anılarını, yaşamın kökenini anlatıyor. Film prömiyerini Cannes film festivalinde yapmış ve Altın Palmiye ödülünü almış.  Aynı zamanda sanatsal açıdan çok olumlu eleştiriler almış.

Tehlikeli İlişki filmine gelecek olursak, Keira Knightley, Viggo Mortensen, Vincent Cassel, Michael Fassbender, Sarah Gadon başrollerde. Film bir Alman yapımı. Alman filmlerini ve Keira Knightley ‘i sevmediğimden bu film benim izleyeceğim filmler arasında yer almıyor. Aslında Freud ve Jung’un ilişkisini anlatıyor ve The Talking Cure adlı tiyatro oyunundan uyarlanmış, ilginc olabilir. Aynı zamanda Oscar ödüllerinde de güçlü adaylardan biri bu film.

Mahzen ve Tehlikeli Yol da bu hafta vizyona giren diğer filmler. Mahzen 3D bir korku filmi, Tehlikeli Yol ise George Clooney ve Ryan Gosling gibi başrol oyuncularına sahip iddiali bir film.

Geçtiğimiz hafta gösterime giren Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi’ni merak ediyorum ben aslında. Fırsat bulursam önce onu izleyeceğim. Onur Ünlü’nün konuyu nasıl işlediğini çok merak ediyorum. Ünlü anayasa profesörü Celal Tan’ın (Selcık Yöntem) 65. yaş günü öncesi başlarına neler geldiğini merak ediyorum 🙂

herrkese iyi seyirlerrrrr!

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.