Freshtival’e çok az kaldıı!

Türkiye’nin en taze müzik ve sanat festivali “Freshtival” in basın toplantısı dün White Mill’de yapıldı. Son dakikaya kadar gidecekken mesaiye kalmam üzerine yetişemedim. Ama toplantıda olamayışım gelen bilgileri sizinle paylaşmama engel değil. 🙂

Freshtival, bu yıl 28 Mayıs’ta Küçükçiftlik Park’ta gerçekleşecek. Müzik dünyasının yenilikçi ve farklı tarzlarıyla dikkat çeken yerli ve yabancı isimleri, günün erken saatlerinden itibaren Freshtival’de sahne alacaklar. Ayrıca Freshtival katılımcılarını sanat ve yaratıcı işlerle dolu farklı deneyimleri yaşama fırsatı bekliyor..

Bu sene üçüncüsü gerçekleşecek Freshtival’de müzik dünyasının taze isimleri ve müziğe yeni bir yaklaşım getiren, yerli ve yabancı gruplar sahne alacak. Freshtival 3’ün kapı açılışı 14.00. Ama festival gece yarısına kadar devam edecek. Yazı özlediğimiz şu günlerde, şehrin göbeğinde tüm festivalseverler için özel olarak oluşturacağımız festival alanındaki çimlerde uzanıp müziğin ve benzersiz gündüz etkinliklerinin tadını çıkartabileceğiz.

28 Mayıs 2011 Cumartesi günü gerçekleşecek olan Freshtival’da, dans ve house müziğin ilk dönem öncülerinden kabul edilen, efsanevi İngiliz elektronika ikilisi Leftfield’ın yanısıra, soul müziği günümüze taşıyan enerjik melodileriyle Noisettes, hareketli sahne performansları ve etnik müziği elektronikayla birleştiren tarzlarıyla dikkat çeken İspanyol grup Crystal Fighters sahne alacak. Türkiye’den deneysel rock ile pop-rock arasında kurduğu dengeyle dinleyicilere yeni bir müzik deneyimi sunan Can Bonomo, indie, elektro ve disko türlerini bir arada harmanlayan Türk grubu Bon Mod ve Music Factory 2010’un genç yıldızlarından Bils, Hank Punky, DJ TNT ve Klang & Jager da performans sergileyecek.

Miller tarafından Pozitif ve İKSV’nin iş birliğiyle düzenlenen “Freshtival”ın biletlerini, www.biletix.com’dan temin edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.