!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivaline Biletler Hazır

Önümüzdeki hafta başlayacak festival hakkında daha önce burada yazmıştım. Ve festivallerde değişmez partnerim olan, canım arkadaşım Meryem’le biletlerimizi de aldık. Şimdi seçtiğimiz 4 filmi yazıyorum. İlk listeden biraz değişiklikler var. Ama arada iş durumlarına göre, seçtiğim diğer filmlere de gideceğim. Artık film yorumlarım da bir başka post’a 🙂

1. Black Swan : Ödül rekortmeni Siyah Kuğu’yu, festivalde gala gösteriminde izlemenin keyifli olacağına karar verdik. Bu yüzden festivalin ilk günü, yani 17 Şubat Perşembe günü, AFM Fitaş’ta olacağız. Karakterlerin psikolojilerini derinden inceleyen bir film olan Siyah Kuğu, balerini canlandıran Natalie Portman’a da bir sürü ödül kazandırdı, bakalım Oscar’ı da alabilecek mi? Tabii Mila Kunis’i de unutmamak lazım.

2. Aşkla Yaşamak : Bu filmde de kapitalizmle birlikte kaybolan masumiyetin aşk üzerindeki etkisi anlatılıyor. Tek korkum Fransız filmi olması, bakalım nasıl olacak?

3. Dört Aslan: İslam üzerine yapılan terör üzerine, hicivli bir komedi filmiymiş Dört Aslan. Ve tarafsız anlatım varmış. Gidelim izleyelim, kaçırmayın notu düşülmüş bu filme zaten.

4. Bilek Kesenler: Bir Aşk Hikayesi : Aslında daha önceki festivallerde de yayınlanmış bir film bu. Ama gelen yoğun istek üzerine bu festivalde de kendine yer bulmuş. Ben de önceden izleme fırsatı bulamamıştım, bu güne kısmetmiş.

Herkese iyi seyirler. Siz de gideceğiniz filmleri benimle paylaşırsanız sevinirim 🙂

!f İstanbul Bağımsız Filmler Festivaline Biletler Hazır” için bir yorum

  1. Listem:
    Black Swan
    Aşkla Yaşamak
    Gintama

    Tanrım! Seçimlerine bayıldım, wirstcutters muhteşem bir şey:) Dört Aslan da aşk filmleri arasında ayrı bir renk olmuş.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.