Etkinlik Günlüğü vol. 1

Böyle bir yazı dizisi yapmaya karar verdim blogumda. Tabii bütün etkinliklere yetişmem mümkün değil. Sadece benim hoşuma gidenleri paylaşacağım. Bu hafta sonuyla başlayalım bakalım, hangi konserler, etkinlikler varmış?

21 Ocak Cuma:

İndigo’da Bülent Ortaçgil var, yeni albümünden şarkılarla. Dinlenir, hem de ne güzel dinlenir. İndigo’da nasıl olur bilmiyorum ama daha önceki konserlerinden bildiğim dinlerken huzur dolduğunuz…

Jolly Joker Balans’ta da Levent Yüksel var. İlk albümünden son albümüne bütün güzel şarkılarını seslendirecek. Biletler bana biraz pahalı geldi. Normal: 56,00 TL ,VIP: 100,00 TL.

Caz Ağacı Vol.1 var Romeo ve Juliet Performance Hall’da, Tribute to Billie Holiday. Ben de buna bilet kazandım @cazyesili’nden. 🙂 Garanti Bankası’nın ana sponsorluğunda ve Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında, Vedat Özdemiroğlu’nun keyifli sunumuyla, Eski Casablanca Gazinosu, yeni Romeo & Juliet’te, 21 Ocak günü 22.00’de gerçekleşecek gecede cazın güçlü seslerine İmer Demirer (trompet), Kürşat Deniz (piyano), Matt Hall (kontrbas), Onur Alatan (davul) eşlik ediyor.

Vee, Babylon’da Oi Va Voi. Bu akşam son konser var. Biletleri çoktan tükendi. Bi’ dahaki sefere ben de gitmek istiyorum. Çünkü çok seviyorum yaptıkları müziği.

Gelelim Cumartesi gününee…

22 Ocak Cumartesi günü için iki tane tek kişilik oyun öneriyorum BKM’den. Birincisi Babamın Oğlu. Alper Kul, bir baba ve oğulun kadın erkek ilişkilerini kendi kuşaklarında nasıl yaşadıklarını komik bir dille anlatırken, 20 yılda Türkiye’de nelerin değiştiğini şarkılar ve video görselleri de kullanarak izleyicisine sunuyor.

Diğer oyun ise geçen sezon yine Alper Kul’un oynadığı bu sezon Şevket Çoruh’la yoluna devam eden “Caveman”. ‘Mağara Adamı’ (Caveman), evli bir erkeğin anlatısı.  Kendini kapı dışarı edilmiş bulan Kamil’in, evinin kapısını açma – aslında kadın erkek ilişkilerinin kilidini açma – çabası.  Şevket Çoruh, her iki cinsiyetin konuşma biçimlerinden alışveriş alışkanlıklarına dek farklılıklarını, 200 bin yıl öncesindeki kaynağına uzanarak gözler önüne seriyor.  Sıkı esprileri ve olağanüstü sahne performansı ile seyircisinin kalbini kazanan Çoruh, Mağara Adamı’nın başarısını her seferinde yeniden ispatlıyor.

Bu iki oyunu henüz izlemedim ama sezon sonuna kadar izlemek istiyorum. Fırsat bulursanız siz de izleyin bence.

Cumartesi akşamı için benim iki planım var. Birincisi Twitter’dan tanıştığım ve çok sevdiğim @cizenbayan ‘in Nobon’daki doğum günü. Ardından da şu yazımda ayrıntılı olarak yazdığım Insomnia by Becks 70s partisi.

Hafta sonu bu kadar gezmek yeter. Pazar günü evde oturup aileyle geçirilmeli bence. 🙂

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.