Fenerbahçe Basketbol Maçları ve Ben

Son zamanlarda düzenli olarak gittiğim en önemli event’ler Fenerbahçe’nin basketbol maçları oldu. Bu maçlara gitmeme sebep olan, Fenerbahçe sevgisinin bizi daha da bağladığı çok sevgili arkadaşım Bilge’ydi.

İlk olarak Barcelona- Fenerbahçe maçına gittik. Tabii ki bir futbol fanatiği olan ben, bu basket maçının futbol maçı olmasını öyle isterdim kii 🙂 Ama bu da keyifliydi. Tabii yenilmeseydik daha da keyifli ayrılacaktık Sinan Erdem Spor Salonu’ndan, maç sonucu 69-75’ti.

FB-Barcelona maçından bir kare

THY Euroleague C Grubu son maçında yine Sinan Erdem Spor Salonu’ndaydık.  Acaba yenebilecek miyiz stresiyle başladık maça, çünkü  Cholet Basket çok iyi başladı. Ama sonra bizimkiler adeta coştu ve 93-61 yenerek,  gruptan ikinci olarak çıktık ve Top 16’ya kaldık. Şimdi Euroleague’in yeni maçlarını bekliyoruz. Hatta bir tane de yurt dışı maçına gitsek fena olmaz diye düşünüyoruz 🙂

Beko Basketbol Ligi’nin 13. haftasında rakibimiz Efes Pilsen’di. Bu maçta yeni transferimiz Šarūnas Jasikevičius da oynadı. Ve bence gelecek için umut vaad etti. İyi oyuncu.

Ve bizz, Efes Pilsen’i 81-72 mağlup ettik.  Bu süper bir sonuçtu. Tabii ki çok sevindik. Yalnız maç çıkışı biraz işkence oldu bize, çünkü yağmur başlamıştı ve taksi bulmak imkansızdı. Mecburen taraftarlarımızla birlikte Sinan Erdem’den metrobüse yürüdük.

Burada aklımıza hemen marşlarımızdan birinin  şu sözleri aklımıza geldi:

Yağmurlarda, çamurlarda yanında olduk

Fenerbahçem sen bizim her şeyimizsin!

Gelecek maç Türk Telekom’la bakalım sanırım ona da gideriz 🙂

Sevdim ben bu basketbol maçına gitme olayını…

Fenerbahçe Basketbol Maçları ve Ben” için bir yorum

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.