Maserati GranTurismo Şubat’ta Türkiye’de

Maserati model ailesinin en hızlı, en güçlü ve en hafif modeli olan GranTurismo MC Stradale Şubat ayından itibaren Türkiye’de de satışa sunuluyor. 2011 yılında tüm dünyada sadece 300 adet üretilecek olan Maserati Gran Turismo MC Stradale için Türkiye’den de müşteriler sipariş verebiliyorlar.

Keskin yol tutuş özelliklerine sahip olmasının yanı sıra 300 km/s’nin üstünde hıza erişebilmesiyle de farkını ortaya koyan Maserati GranTurismo MC Stradale, Maserati’nin üç yarış programından edinilen yol tutuş özellikleri ve aerodinamik unsurlar konusundaki dersleri bünyesine katarak sürüş ihtiyaçlarını yarışma arzularıyla dengeleyebilen model talebini karşılıyor.

Maserati GranTurismo MC Stradale, elektronik MC Race Shift vites kutusunun vites değiştirme sürelerini, kullandığı gelişmiş elektronik sistem sayesinde sadece 60 milisaniyeye indirmesiyle dikkat çekiyor. Bu sayede 0-100 km/s hızlanma zamanını Maserati GranTurismo MC Stradale sadece 4,6 saniyede tamamlayabiliyor. Bununla birlikte Maserati GranTurismo MC Stradale aynı zamanda, yalınlaştırılmış kokpit paneli düzeninde bir üst seviyeye çıkarılmış “Otomatik” ve “Spor” modlarının yanı sıra özel bir “Yarış” moduna sahip olan Maserati tarihindeki ilk model olmasıyla da ön plana çıkıyor. Arka koltukların çıkarılan Maserati GranTurismo MC Stradale,  MC12’den sonra Maserati’nin ilk iki kişilik otomobili unvanını da kazanıyor.

Gerçekten süper bir otomobil.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.