İlhan Koman’ın Gemisi Hulda geliyorrr!

1986 yılında hayatını kaybeden ünlü heykel sanatçısı İlhan Koman’ın yıllarca evi ve atölyesi olarak kullandığı “M/S Hulda” adlı tarihi gemisinin, Stockholm’de başlayan ve 16 ay boyunca süren sanat ve bilim yolculuğu İstanbul’da noktalanıyor.

İlhan Koman’ın 105 yaşındaki evi ve atölyesi; tarihi gemi M/S Hulda, Kuzey Buz Denizi’nden başlayıp Akdeniz’in sıcak sularına uzanan 12.000 kilometrelik uzun yolculuğunun ardından 21 Eylül 2010 Salı günü son durağı olan İstanbul’a geliyor. Hulda Festivali İstanbul etkinlikleri kapsamında, iki ay boyunca çeşitli sergi ve atölye çalışmaları gerçekleşecek.

Saat 15.30’da yelkenliler eşliğinde Marmara Denizi’nden,  İstanbul Boğazı’na giriş yapması planlanan M/S Hulda,  İlhan Koman’ın 1946 yılında mezun olduğu ve öğretim üyeliği yaptığı, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’ne yanaşacak.

Geminin tanıtımının yapılacağı, basın toplantısının ardından, MGSÜ’de açılacak sergi ile İlhan Koman’ın erken dönemden başlayarak izleyen eserleri izlenebilecek.

“Hulda Festivali” İstanbul etkinlikleri, aynı gün saat 19.00’da Esma Sultan Yalısı’nda Koman’ın dostları müzisyenlerin vereceği bir konseri de içeren davetle başlayacak ve Kasım ayına kadar farklı etkinlikler devam edecek.

 

PROGRAM

Tarih: 21 Eylül 2010, Salı

Saat: 16.30  Hulda fotoğraf çekimi

17.00  Basın toplantısı ve Sergi

19.00  Kokteyl ve Konser / Esma Sultan Yalısı

Yer: Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Osman Hamdi Bey Salonu, Fındıklı

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.