Sanat Limanı’nda dört yeni sergi

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı, İstanbul’da gerçekleşecek olan yerel ve uluslararası sergiler için talep edilen mekan ihtiyacını karşılamak üzere Tophane’deki Antrepo 5’i altı aylık bir çalışmayla yenileyerek, geçtiğimiz ay (19 Haziran 2010) İstanbul 2010 AKB Sanat Limanı adıyla hizmete açtı.

Sanat sergileri için yeni bir kamusal sergi alanı modelinin en başarılı örneklerinden biri olarak tanımlanan İstanbul 2010 AKB Sanat Limanı, hız kesmeyen sanat trafiğine dört yeni sergiyle sürdürüyor.

İstanbul 2010 Avrupa Kültür başkenti Ajansı Yürütme Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç’in ev sahipliğinde 30 Temmuz Cuma akşamı gerçekleşen yeni sergilerin toplu açılışı geniş bir izleyici kitlesinin katılımıyla gerçekleşti.

Uluslararası çağdaş sanat merkezlerinin model alındığı, altyapısı yenilenerek, esnek sergileme duvarlarıyla farklı sergilere, gösteri ve açık oturumlara olanak sağlayan 3600 metrekare alana sahip Sanat Limanı’nda “Kader Denizi”, “Japonya’ya Avrupa Bakışı”,  “Aramızdaki Mekan” ve “Yunanistan’da Mimari Paralellikler: 19. Yüzyıl Geleneğinden 21. Yüzyıl Değişikliğine” başlıklı uluslararası sergiler görülebilecek.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.