Pepsi, Maradona ile birlikte soyunacakmış

Pepsi, Arjantin büyük kupayı evine getirirse, Buenos Aires’te çıplak koşarak kutlayacağını söyleyen Arjantin Milli Takımı teknik direktörü Diego Maradona’yı örnek aldı. Pepsi, Arjantin kazanırsa etiketsiz olarak piyasaya sunulacak. Eğer Arjantin futbol turnuvasını kazanırsa ülkede meşrubatlarını bir hafta boyunca etiketsiz satacağını açıklayan Pepsi, bir de uygulamalı çalışma gerçekleştirdi. Pepsi’nin reklam ajansı BBDO Arjantin, şişelerin nasıl görüneceğini göstermek için plastik şişesindeki etiketi çıkararak hazırladıkları reklamlarla Arjantin’de halkın karşısına çıkacak. Şişenin üst kısmında bulunacak mavi etikette “Eğer koç soyunursa, biz de soyunuruz. Pepsi söz veriyor.” yazacak.

İddia, bir radyo programında ortaya atıldı

Bu ilginç iddia ilk kez  Arjantin Milli Takımı’nın başında teknik direktörlüğünü yapan Maradona’nın; radyo sunucusunun “Arjantin’in zaferini nasıl kutlayacaksınız?” sorusuna cevap vermesiyle başladı. Maradona cevap olarak, soyunup Buenos Aires’ın simgesi olan Obelisk’in etrafında çıplak koşacağını söyledi.

Diageo’nun bu çılgın sözleri reklam ajansını harekete geçirmekte gecikmedi. Büyük Kupa mücadelesi sırasında Pepsi’ye dikkat çekmek isteyen BBDO Arjantin, hemen bir kampanya geliştirdi. BBDO Arjantin, daha önce de kampanyasında Pepsi adının Arjantin aksanıyla söylendiğinde İspanyolcadaki duyuluşunu göstermek için Pecsi olarak değiştirmişti.

Lionel Messi’li kadrosuyla Maradona’nın Arjantin’i Büyük Kupa’nın favorileri arasında gösteriliyor. Kısaca Arjantin ve Maradona hazırsa Pepsi de hazır… Sonucu hep birlikte göreceğiz.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.