Bach İstanbul’da


Bach İstanbul’da, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı tarafından desteklenen bir proje. Akbank, Goethe Institut ve Hollanda Konsolosluğu katkıda bulunuyor.

“Bach İstanbul’da! VIII. İstanbul Bach Günleri”, Bach müziğinin yaşayan en büyük ustası, orkestra şefi ve klavsenci Gustav Leonhardt’ın St. Antuan’da 2 Ekim’de vereceği resitalle başlıyor. 50’li yılların sonlarında Barok müziğini yeniden tanımlayan Leonhardt’ın yanı sıra, aşılamayan yorumlarıyla kariyerinin zirvesindeki Andreas Staier’in hem klavsen hem de forte piyano çalacağı festivalde, Sigiswald Kuijken’in yöneteceği La Petite Bande bütün Brandenburg Konçertoları’yla İstanbul’da tarihi bir müzikal buluşma sağlıyor.

Laura Vikman’ın, Joseph Beuys eserlerinin arasında Bach’ın bütün sonat ve partitalarını çalacağı resital ise belki de dünyada bir “ilk” olacak.

Konserlere katılmak istiyordum. Fakat biletler biraz pahalı. Öğrenci biletleri 30 TL. O yüzden konserlerin nasıl geçtiği hakkında pek yorum yapamayacağım. Belki içlerinden birini seçerim ve onu anlatırım. Tabii şimdiden gidip gitmeyeceğimi bilemiyorum. Eğer gidersem söz paylaşacağım 🙂

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.